• Ramowy rozkład dnia

• 7.00 – 8.00

Zabawy dowolne wg zainteresowań. Zabawy i ćwiczenia wspierające rozwój dziecka.

8.00 – 13.00 REALIZACJA TREŚCI PODSTAWY PROGRAMOWEJ

• Zabawy integracyjne w grupie organizowane przez nauczyciela.
          • Zabawy dowolne wg wyboru dzieci.
          • Zabawy i ćwiczenia wspierające rozwój dziecka (rozwijające funkcje poznawcze, percepcję, grafomotorykę).
          • Prowadzenie obserwacji pedagogicznej.
          • Rozmowy kierowane z dziećmi zgodnie z tematyką kompleksową i zainteresowaniami dzieci.
          • Zestaw ćwiczeń porannych.

8.30 – 9.00Religia( wtorek i czwartek)

Wyrabianie nawyków i czynności higienicznych, kulturalnych związanych z samoobsługą i przygotowaniem do śniadania.

9.00 – 9.20 – Śniadanie.

9.20 – 10.45-  – Zajęcia wychowawczo – edukacyjne z całą grupą, realizowane według wybranego programu wychowania przedszkolnego przy wykorzystaniu przygotowanych przez nauczyciela materiałów i środków dydaktycznych, w tym: ćwiczenia gimnastyczne, zabawy muzyczno – ruchowe.

10.45 – 11:15 Język angielski (poniedziałek i środa)

11:15 – 11.45 – Gry i zabawy ruchowe na świeżym powietrzu, spacery, wycieczki. Zabawy wg zainteresowań.

11.45 – 12.00 – Wyrabianie nawyków i czynności higienicznych, kulturalnych związanych z samoobsługą i przygotowaniem do obiadu.

12.00 – 12.30 – Obiad

12.30 – 13.00 – Gry i zabawy wspomagające rozwój psychofizyczny, emocjonalny i społeczny dziecka.

• Zabawy aktywizujące oraz badawcze rozwijające zainteresowanie otaczającym światem.
          • Zabawy plastyczne, muzyczne, teatralne i twórcze zaspakajające potrzebę aktywności oraz rozwijające zainteresowania dzieci.
          • Relaksacja, słuchanie utworów literatury dziecięcej. Gry i zabawy ruchowe.
          • Zabawy dowolne według wyboru dzieci.

13.00 – 14.15 – Kontynuacja zabaw dowolnych według wyboru i zainteresowań dzieci w sali lub ogrodzie przedszkolnym.

14.15 – 14.30 - Wyrabianie nawyków i czynności higienicznych, kulturalnych związanych z samoobsługą i przygotowaniem do podwieczorku.

14.30 – 14.45 - Podwieczorek

• Aktywność własna dziecka.
          • Zabawy tematyczne, dydaktyczne, manipulacyjne. Zajęcia kreatywne. Zajęcia indywidualne z dzieckiem.