• Ramowy rozkład dnia

• Zajęcia wychowawczo-edukacyjne z całą grupą realizowane według wybranego programu wychowania przedszkolnego przy wykorzystaniu przygotowanych przez nauczyciela materiałów i środków dydaktycznych.

6:00 – 8.00 Schodzenie się dzieci.
          Zabawy swobodne podjęte z inicjatywy dzieci lub przy niewielkim udziale nauczyciela.
          Zajęcia wspierające rozwój dziecka prowadzone przez nauczyciela. Zabawy tematyczne.

8.00 – 13.00 REALIZACJA TREŚCI PODSTAWY PROGRAMOWEJ

8.00 - 8.45  Zabawy integracyjne w grupie organizowane przez nauczyciela. Zabawy  i ćwiczenia wspierające rozwój dziecka (np. ćwiczące funkcje poznawcze, percepcje, grafomotorykę). Prowadzenie obserwacji pedagogicznej. Rozmowy kierowane  z dziećmi zgodnie z tematyką kompleksową i zainteresowaniami dzieci. Ćwiczenia poranne.

8.45 – 9.00  Czynności sanitarno-higieniczne; wyrabianie właściwych nawyków higienicznych i kulturalnych związanych z samoobsługą i przygotowaniem do śniadania.

9.00 – 9.30  Śniadanie

GRUPY MŁODSZE

9.30 - 10.00 Zajęcia wychowawczo-edukacyjne z całą grupą realizowane według wybranego programu wychowania przedszkolnego przy wykorzystaniu przygotowanych przez nauczyciela materiałów i środków dydaktycznych. Język Angielski dwa razy w tygodniu.

10.00 - 11.45   Gry i zabawy ruchowe na świeżym powietrzu w tym zajęcia sportowe, obserwacje przyrodnicze lub zorganizowane w sali zajęć ćwiczenia gimnastyczne. Zabawy według zainteresowań dzieci.

GRUPY STARSZE

9.30 – 10.30 Zajęcia wychowawczo-edukacyjne z całą grupą realizowane według wybranego programu wychowania przedszkolnego przy wykorzystaniu przygotowanych przez nauczyciela materiałów i środków dydaktycznych. Język angielski, Religia dwa razy w tygodniu.

10.30 – 11.45  Gry i zabawy ruchowe na świeżym powietrzu w tym zajęcia sportowe, obserwacje przyrodnicze lub zorganizowane w sali zajęć ćwiczenia gimnastyczne. Zabawy według zainteresowań dzieci.

11.45 – 12.00  Czynności sanitarno-higieniczne; wyrabianie właściwych nawyków higienicznych  i kulturalnych związanych z samoobsługą i przygotowaniem do obiadu.

12.00 – 12.30  Obiad

12.30- 13.00  Poobiednia relaksacja, gry i zabawy dydaktyczne, słuchanie  czytanej przez nauczyciela lub nagranej literatury dziecięcej.

13.00 – 14.15  Zabawy dowolne dzieci w sali lub ogrodzie przedszkolnym. Zajęcia wspomagające rozwój dziecka prowadzone przez nauczyciela.

14.15 – 14.30 czynności sanitarno-higieniczne; wyrabianie właściwych nawyków higienicznych i kulturalnych związanych z samoobsługą i przygotowaniem do podwieczorku.

14.30 – 14.45  Podwieczorek

14.45 – 17.00  Zajęcia indywidualne z dziećmi zdolnymi i oczekującymi wsparcia.  Zapewnienie dzieciom lepszych szans edukacyjnych poprzez wspieranie ich ciekawości, aktywności i samodzielności podczas różnorodnych zajęć kreatywnych i zabaw. Zabawy dowolne. Rozchodzenie się dzieci.